Střední škola Futurum Tomáše Jízdného otevírá gymnázium, bude připravovat studenty na zahraniční univerzity
Kromě zapojení technologií do výuky je pro Střední školu Futurum Tomáše Jízdného důležitý také indiv...
Číst článekNa Akademii řemesel Praha – střední škola technická najdete kromě polytechnického hnízda se zaměřením na mechaniku a robotiku i nové polytechnické hnízdo, které žáky seznámí s různými stavebními obory. Jedná se tak o další z řady úspěšných aktivit, které škola v rámci projektu realizuje. Myšlenku přenášet polytechnickou výchovu žáků základních škol na půdu středních škol a domovů dětí a mládeže uvedl do reality společný projekt iKAP2 – KPRS Magistrátu hlavního města Prahy a Hospodářské komory hl. m. Prahy
Nové stavební polytechnické hnízdo je skvělým způsobem, jak seznámit žáky základních škol se žádanými stavebními obory na trhu práce. Tyto zážitkové aktivity poskytnou možnost si prakticky vyzkoušet různé stavební dovednosti. Zázemí aktivit je vybaveno nástroji, stroji a materiály, které žákům umožní zhotovit vlastní projekty a objevovat různé stavební postupy pod vedením zkušených učitelů odborného výcviku.
Žáci se tak učí týmové práci, plánování i řešení problémů, což jsou dovednosti, které jsou v oboru stavebnictví velmi důležité. Získávají také přehled o základních nástrojích a technikách, které se v stavebnictví používají. Tyto dovednosti mohou později pomoci žákům při rozhodování o budoucí kariéře a nasměrovat je na stavební obory jako je zedník, tesař, instalatér, malíř a lakýrník, montér suchých staveb a podlahář.
Stavební polytechnické hnízdo je skvělou příležitostí pro žáky základních škol, kteří mají zájem o stavebnictví, si vyzkoušet práci s nářadím a stavebními materiály. Pedagogové, kteří využijí tyto aktivity pro své žáky, podpoří vytváření nové generace stavebních odborníků k rozvoji oboru stavebnictví jako celku.
Program stavebního polytechnického hnízda probíhá vždy ve čtvrtek dopoledne.
Přihlásit svou třídu můžete na e-mailu: studium@zelenypruh.cz
Díky projektu iKAP 2 – Komplexní program rozvoje klíčových oblastí pražského školství – pokračuje v Praze celá řada úspěšných a osvědčených intervencí a zároveň je uvedena do praxe a podpořena další sada nástrojů, které povedou v dlouhodobém měřítku k dalšímu výraznému zkvalitnění pražského školství.
Od června 2021 do srpna 2022 bylo vybudováno a předáno 14 nových tříd Center interaktivní́ výuky. Proběhlo 1 277 programů pro učitele ZŠ a jejich žáky v prostředí moderních Polytechnických hnízd (12 709 účastníků). Dále se konalo 211 programů výukové expozice pro děti v Království železnic, včetně verze pro děti se zrakovým postižením. V rámci podpory celoživotního vzdělávání bylo kurzistům věnováno 113 školících dnů. Workshopy a Top Kempy, jako nástroje na podporu sdílení dobré praxe středních škol, podniků a dalších aktérů vzdělávání, se konaly celkem 27krát. Pokračuje i Program pro růst kvality praxí žáků pedagogických oborů v prostředí́ MŠ, v rámci kterého proběhlo 28 setkání.
Komentáře k článku (0)
Napsat komentář